Results

by Secretary

on Thu April 27, 2017

Mens April Medal

The results of the Mens April Medal - EGU Gold Medal -  held on Wednesday 26th April 2017 are as follows:

                                       Division One                                          Division Two

Winner                            Ross Durkin - 73 net                             Peter Meredith - 67 net

Runner-Up                      Glynn Summersall - 74 net (B.9)           Terry Fisher - 70 net

Third                                John Soulby - 74 net                             Les Brown - 71 net

Continue Reading

by Secretary

on Mon April 24, 2017

Roll Up Stableford

The results of the Roll Up Stableford held on Sunday 23rd April 2017 are as follows:

                               Division One                                 Division Two

Winner                    Ross Durkin - 37pts                      Pete Mackley - 38pts

Runner-Up              Will Ancell - 36pts                         David Dale - 33pts

Third                        Ashley Spinks - 35pts                   Tony Bayliss - 31pts

Leading Scores

                                Andy Pengelly - 33pts                    David Brown & Don Neal - 30pts

Continue Reading

by Secretary

on Thu April 20, 2017

Roll Up Stableford

The results of the Roll Up Stableford held on Friday 14th April 2017 are as follows:

                                      Division One                                  Division Two

Winner                           Ashley Spinks - 39pts (B.9)           Jamie Adam - 37pts

Runners-Up                   Jamie Greet - 39pts                       Pete Mackley - 36pts

Third                              Alan Engall - 38pts                         Paul Hollyoake - 35pts

Leading Scores

                                      Dave Howe & Ben Crowe - 36pts   Kevin Engall - 35pts

 

Continue Reading

by Secretary

on Tue April 11, 2017

ROLL UP STABLEFORD

The results of the Roll Up Stableford held on Friday 7th April 2017 are as follows:

                                     Division One                        Division Two

Winner                         George Davis - 40pts           Dave Richards - 39pts

Runner-Up                   Jamie Greet - 38pts             Pete Mackley - 35pts

Third                             Nigel Thwaites - 36pts         John Bailey - 34pts    

Continue Reading

by Secretary

on Mon April 10, 2017

Mullion Cove Hotel & Danby Cups

The results of the competition held on Sunday 9th April 2017 are as follows:

                                                Mullion Cove Hotel Trophy                Danby Cup

                                                Division One                                       Division Two

Winners                                   George Popperwell - 41pts                 Alan Connor - 42pts

Runners-Up                             Richard Pascoe - 40pts                      Tim Goddard - 41pts

Third                                        Tom Julier - 39pts (B.9)                      Peter Watters - 40pts

Leading Scores

                                                 Beau Meagor - 39pts                         Roger Jenkins - 39pts

                                                 Jamie Greet - 39pts                          …

Continue Reading

Older News